תחומי פעילות

זומנת לחקירה במשטרה? אתה חושש ומבולבל ולא בטוח מה מותר לך לומר וכיצד עליך להתנהג? לפני הכל - מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי אשר יסביר לך מהן האפשרויות העומדות בפניך ויכין אותך לחקירה בצורה המיטבית. חשוב: גם אם אתה בטוח בצדקתך והאמת היא נר לרגליך – לעולם אל תיגש לחקירה בטרם התייעצת עם עו"ד פלילי.

 

להלן מידע ראשוני אשר יסייע לך להבין את זכויותיך, מה עומד לקרות מעכשיו וכמה עצות זהב להתנהלות מול חוקרי המשטרה.

חשוב להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני החקירה

החוק מתיר לחשוד להיוועץ עם עורך דין לפני החקירה.זכור – זכותך להתייעץ, גם אם משמעות הדבר היא שעל חוקרי המשטרה יהיה להמתין זמן סביר עד להגעת עורך דינך ובכך לעכב את תחילתה של החקירה.

קרא עוד >

הילד שלכם נחשד בפלילים, נחקר או נעצר? אתם נסערים, דואגים, כועסים אולי, ולא בטוחים מה הדבר הכי נכון שצריך לעשות כרגע?

לפני כל פעולה, פגישה או תגובה - הדבר ראשון שיש לעשות בשלב הזה הוא להתייעץ עם עורכת דין פלילית מקצועית אשר תיתן לכם את כל המידע, תסביר לכם מה עומד לקרות ומהן האפשרויות העומדות בפניכם. ​

 

במאמר זה אסקור בפניכם את התייחסות חוק הנוערבמדינת ישראל לאחריות הפלילית שחלה על קטינים.

מיהו קטין

"קטין" הוא מי שטרם מלאו לו 18 שנים. גיל האחריות הפלילית הוא 12, כלומר מגיל 12 הקטין הוא בר עונשין, חלה עליו אחריות פלילית והוא מוגדר על פי החוק כ - "קטין בר עונשין", משמע – ניתן להגיש נגדו כתב אישום בגין ביצוע עבירה פלילית.

קרא עוד >

נחקרתם במשטרה? הפרקליטות החלה לגבש נגדכם כתב אישום? מה עושים?רגע לפני – כדאי להתייעץ עם עורכת דין מומחית למשפט פלילי אשר תעניק לכם יעוץ באשר לאסטרטגיית הפעולה המומלצת.

 

במאמר זה אציג לכם את זכות השימוע העומדת בפני כל אזרח בתנאים מסוימים, וכיצד ניתן להסתייע בשירותיו של עו"ד פלילי כדי להימנע מגזירת כתב האישום או לחילופין להביא לביטולו על ידי מימוש זכות השימוע.

 

זכות השימוע

זכות השימוע הוכנסה לתוך חוק סדר הדין הפלילי (חסד"פ) בשנת 2000 ומשמעותה היא שלכל אדם אשר נחשד בפלילים וחומר החקירה מייחס לו חשד לביצוע עבירה מסוג "פשע" - עומדת הזכות לטעון את טענותיו עוד בטרם הגשת כתב אישום נגדו. הגשת כתב אישום, ללא מתן זכות שימוע לחשוד – מהווה כשלעצמה עילה לבקשה למחיקת כתב אישום.

​קרא עוד >

מטרת ההליך הפלילי במדינת ישראל היא לאכוף חוקים, שבהפרתם קיים חשש לפגיעה ממשית בסדר היום הציבורי, בביטחון המדינה או בשלום הציבור.

 

במאמר זה אסקור בפניכם את שלבי ההליך הפלילי וכיצד ניתן להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי כדי לנהל ביעילות תיק פלילי עד לסיומו בצורה המיטבית.

 

ככלל, ההליך פלילי מתחיל עם רגע הגשת כתב אישום, זאת לאחר שהסתיימו שלבי ונאסף חומר חקירה שיש בו לדעת התביעה כדי להוכיח את אשמתו של הנאשם מעבר לספק סביר. 

קרא עוד >

ניהול התיק הפלילי